Finał Konkursu " Mój Dzień Niepodległości " rozdanie nagród

archiwum » archiwum 2013

  • II nagroda konkursu
    II nagroda konkursu
  • III nagroda konkursu
    III nagroda konkursu

W dniu 11 listopada w Klubie Muzycznym „Ucho” w Gdyni odbył się finał Konkursu „Mój dzień Niepodległości” . 
Na konkurs napłynęło 79 prac plastycznych oraz 3 prace multimedialne. W dniu finału wykonano 19 utworów muzycznych przez 3 zespoły, duet oraz solistów. 
Konkurs cieszył się więc dużym powodzeniem i wyłonienie najlepszych prac i utworów nie było łatwe. 
Jury w składzie: Danuta Sadowska, Magda Zwiercan, Marlena Jankowska, Ewa Jażdżewska oraz Marzena Kruk, po naradzie przyznało następujące nagrody:

  • I nagrodę zdobyła Nina Karpińska, lat 14 za wykonanie utworu

          „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”

  • II nagrodę zdobyła praca plastyczna, wykonana przez Nataniela Kopp Ostrowskiego, lat 11

          „Czym jest dla mnie Dzień Niepodległości”

Przyznano również trzy równorzędne III-cie nagrody dla

  •  Marty Okrój, lat 17, za wykonanie utworu

            „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”

  •  Alana Witbrodt, lat 17 za wykonanie utworu

          „Ojczyzna”

  •  Zuzanny Czajki, lat 14, za wykonanie pracy plastycznej

          „Przez pokolenia do niepodległości”

Jury Konkursu zdecydowało również o przyznaniu wyróżnień. 
Za prace plastyczne wyróżnienia otrzymali:
1.    Alicja Herrman, kl. IV SP za pracę „Pamiętamy”
2.    uczniowie XVI LO z Gdyni: Magda Dudek, Daniel Mildebrandt, Marcin Jędrzejczak, Mariusz Jurkiewicz, Cezary Witkowski, za pracę zbiorową „Samostójnota” – „Niepodległość”
3.    Jakub Szydłowski, lat 12 za pracę „Dziecko wojny a dziecko wolne”
4.    Agat Szewczyk, lat 15, za pracę „Gdzie Twoja wolność”
5.    Zuzanna Grabowska, za pracę „Mój 11 listopada”
6.    Katarzyna Matysiak, lat 17, za pracę „Moje skojarzenia”
7.    Basia Radwan, za pracę „Jak obchodzimy Dzień Niepodległości”
8.    Gabriela Jędrusik za pracę „Droga do Niepodległości”
9.    Julia Kostka, lat 14, za pracę Mój Dzień Niepodległości”
10.    Maja Sośnicka, lat 17, za pracę „Dzień Niepodległości dniem pamięci”
11.    Natalia Kucymirow za pracę „Jestem Polka i jestem z tego dumna”
12.    Zuzanna Kulas za prace „Wolność jest w nas”
13.    Weronika Mach, lat 15 za pracę „Kajdany polskiej niewoli zerwane”
14.    Karolina Wójcik, lat 16, za pracę „Za wolność Ojczyzny”

Wyróżniono również pracę multimedialną „Czym jest dla mnie Dzień Niepodległości” wykonana przez Nicol Wegner z SP w Łochowie

Za wykonanie utworów muzycznych wyróżniono:
1.    Zespół Wokalny „Wiercipięty” za wykonanie utworu „Róża i bez” – Barbara Borys, Wiktoria Cichewicz, Natalia Sikora, Dominika Glura, Aleksandra Siewert, Emilka Nawrot, Agata Urbańska, Ida Dębska, Zbigniew Borek
2.    duet: Aleksandra Golec i Maciej Guć – za wykonanie utworu „Ważne”
3.    Gabrysia Borys, lat 7, za wykonanie utworu „Żeby Polska była Polską”
4.    Roksana Blok, lat 12, za wykonanie utworu „Taki kraj”
5.    Weronika Pryczkowska, lat 15, za wykonanie utworu „Psalm stojących w kolejce”

Wszystkie prace są do obejrzenia tutaj - kliknij 


NazwaRozmiarData
icoKonkurs 11 11 2013 prace plastycne zestawienie.pdf

zestawienie

1621.53 KB2013-11-23 11:47
icoKonkurs 11 11 2013 zetawiemie wokal.pdf

wokaliści i zespoły

18.68 KB2013-11-20 23:44
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” polega na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym.
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partner

partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony