aktualności

Wszystkich zainteresowanych współpracą, lub wypożyczeniem jednej z wystaw, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w sprawie zarezerwowania terminu i omówienia szczegółów technicznych ekspozycji. Dane kontaktowe znajdują się na dole strony.


Wszystkich zainteresowanych Programem pomocy dla weteranów i osób działających na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego prosimy o kliknięcię w ten link.

 • 20171207_142630.jpg

  Ekspozycja plenerowa "Zbrodnie stalinowskie" - "Komandorzy"

  Gdynia ul.Świętojańska, przy parafii "Najświętszej Marii Panny Królowej",
  w dniu dzisiejszym ustawiono wystawę plenerową poświęconą sądowym zbrodniom na wybrzeżu do roku 1956 pod nazwą "Zbrodnie stalinowskie" - "Komandorzy". Wystawa pod patronatem "Totalizatora Sportowego

  Data:07-12-2017
  Czytaj...
 • um11.jpg

  Ekspozycja w UM Gdynia - wystawa "Zbrodnie stalinowskie" - "Komandorzy"

  W Urzędzie Miasta Gdynia na I piętrze udostępniona jest wystawa wewnętrzna poświęcona sądowym zbrodniom na wybrzeżu do roku 1956 pod nazwą "Zbrodnie stalinowskie" - "Komandorzy". Wystawa pod patronatem "Totalizatora Sportowego" udostępniona jest do 20.12.2017 r. Zapraszamy.

  Data:06-12-2017
  Czytaj...
 • w2.jpg

  Wystawa "II Konspiracja"

  W dniach 06-11-2017r do 20-11-2017r , przy ulicy Świętojańskiej w centrum Gdyni , odbyła się ekspozycja wystawy pt "II Konspiracja".

  Jest to wystawa , której miano głównego partnera przyznano Totalizatorowi Sportowemu 

 • sw1.jpg

  Wystawa plenerowa "Solidarność Walcząca" podczas Festiwalu Filmowego NNW w Gdyni

  Podczas trwania Festiwalu NNW wystawiliśmy na placu miedzy budynkami festiwalowymi, Teatrem Muzycznym i Gdyńską Szkołą Filmową wystawę poświęconą najbardziej nam współczesnym "niezłomnym"...

  Data:27-09-2017
  Czytaj...
 • 1[2].jpg

  Wystawa "Solidarność Walcząca Trójmiasto" w Sejmie

  ' Ta wystawa niech będzie hołdem złożonym przez Sejm RP organizacji, która przyczyniła się do zwycięstwa, wolności i niepodległości, a pamięć o tej organizacji będzie nam zawsze towarzyszyć, kiedy będziemy się znów o wolność i niepodległość upominać ' - tymi słowami wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki otworzył wystawę w Sejmie pt. "Solidarność Walcząca", upamiętniającą działalność bohaterskiej organizacji...

  fot. Paweł Kula
  www.sejm.gov.pl

  Data:19-07-2017
  Czytaj...
 • baner_18.jpg

  Apel do drukarzy i działaczy Solidarności Walczącej

  Prosimy wszystkich: którzy brali udział w projektowaniu i/lub drukowaniu znaczków, kopert, banknotów Poczty Solidarności Walczącej i mogą udzielić informacji o tym co drukowali, kiedy, z kim i w jakich okolicznościach -  o kontakt.

   

  Data:04-05-2017
  Czytaj...
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” polega na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym.
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony