22 listopada w Gdyńskim Domu Kultury

archiwum » archiwum 2010

W Młodzieżowym Dom Kultury w Gdyni odbyły się warsztaty historyczne z młodzieżą gimnazjalną. Podczas spotkania dużą ciekawość wzbudziła prezentacja multimedialna „Solidarność- droga do Niepodległej, Solidarność – jak ją postrzegamy dzisiaj”. Po niej, dyskusja prowadzona byław grupach tematycznych z udziałem twórców „Solidarności”. Andrzej Kołodziej - autor postulatów politycznych sformułowanych podczas strajku w Gdyni w 1980 roku, przedstawił przemilczane kulisy strajków i rolę gdyńskich zakładów pracy w powstaniu Solidarności.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony