Promocja albumu "Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni" w Muzeum Miasta Gdyni

archiwum » archiwum 2012

15 sierpnia 2012 w Muzeum Miasta Gdyni, odyła się promocja pierwszego tomu albumu "Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni" autorstwa Andrzeja Kołodzieja, Danuty Sadowskiej i Romana Zwiercana. Publikacja jest elementem Obchodów 32 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i 30 rocznicy powstania Solidarności Walczącej. 
Stanowi pierwszą część kompleksowego opracowania, które w założeniu ma przedstawić zaangazowanie mieszkańców Gdyni w przemiany 1980 roku.

Ponizej film z prezentacji.

 O godzinie 18.00 zebrało się w Muzeum kilkudziesięciu dawnych działaczy i sympatyków WZZ. Spotkanie poprowadził Aleksander Gosk a obecnością zaszczycił nas prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.


Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” polega na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym.
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony