aktualności

Wszystkich zainteresowanych współpracą, lub wypożyczeniem jednej z wystaw, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w sprawie zarezerwowania terminu i omówienia szczegółów technicznych ekspozycji. Dane kontaktowe znajdują się na dole strony.


Wszystkich zainteresowanych Programem pomocy dla weteranów i osób działających na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego prosimy o kliknięcię w ten link.

 • 35-lecie Solidarności Walczącej O/Trójmiasto

  24-25 czerwca 2019

   

   w auli Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu, ul. Śmidowicza 69,  odbędą się obchody 35-lecia powstania Solidarności Walczącej Oddział Trójmiasto.

  Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

   

   

  Data:01-03-2019
  Czytaj...
 • Prawda o obaleniu Rządu Jana Olszewskiego

   

  Data:16-02-2019
  Czytaj...
 • List Danusi Sadowskiej

  Prezentujemy list Danusi Sadowskiej, działaczki opozycji demokratycznej od 1974 roku, autorki wielu publikacji o gdyńskim sierpniu 80, wolontariusza Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna oburzonej deprecjonowaniem przez Pawła Kukiza organizowanej przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna pomocy dla weteranów i dawnych działaczy opozycyjnych.

  Data:31-08-2018
  Czytaj...
 • Wnioski na wyjazd do Jastrzębiej Góry w 2019r

  Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna przyjmuje już wnioski na wyjazd do JG w 2019 roku w ramach programu wsparcia weteranów i dawnych działaczy na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego

  Data:31-08-2018
  Czytaj...
 • a1.JPG

  Uroczyste obchody rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych z 1980

  Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna współuczestniczyła w przygotowaniu uroczystych obchodów rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych z 1980 roku w Gdyni. 30 sierpnia po złożeniu kwiatów przy pomniku Grudnia 1970 przy al. Solidarności w Sali Konferencyjnej Zarządu Morskiego Portu Gdynia odbyło się, jak co roku uroczyste wręczenie odznaczeń Bohaterom Sierpnia 80....

  Data:30-08-2018
  Czytaj...
 • port2[1].jpg

  Solidarna Gdynia

  Z okazji zbliżających się obchodów rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 roku przygotowaliśmy i wyeksponowaliśmy wystawę "Solidarna Gdynia" w Sali Konferencyjnej Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Wystawa pod patronatem "Totalizatora Sportowego"

  Data:29-08-2018
  Czytaj...
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” polega na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym.
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony