aktualności

Wszystkich zainteresowanych współpracą, lub wypożyczeniem jednej z wystaw, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w sprawie zarezerwowania terminu i omówienia szczegółów technicznych ekspozycji. Dane kontaktowe znajdują się na dole strony.


Wszystkich zainteresowanych Programem pomocy dla weteranów i osób działających na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego prosimy o kliknięcię w ten link.

 • Toruń 9 czerwca 2018

  Zamieszczamy film z wczorajszej konferencji "Seniorzy w Niepodległej" która odbyła się w Toruniu. Partnerem Konferencji była ENERGA SA.

  Data:10-06-2018
  Czytaj...
 • zd1[1].jpg

  "Seniorzy w Niepodległej" - Konferencja

  Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna wspólnie z Fundacją Adaptacja uczestniczyła w przygotowaniach Ogólnopolskiej konferencji "Seniorzy w Niepodległej", która odbyła się 9 czerwca 2018 r.

  Partner Konferencji

  Data:09-06-2018
  Czytaj...
 • Seniorzy w Niepodległej

  Zapraszamy na konferencję pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego oraz Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego "Seniorzy w Niepodległej" któa odbędzie się 9 czerwca 2018 roku w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, przy ul. Starotoruńskiej 3. W sprawie wyjazdu prosimy kontaktować się z biurem naszej Fundacji.

  Data:01-06-2018
  Czytaj...
 • Program ASOS 2014-2020

  Głównym celem programu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz samotności dawnych działaczy na rzecz demokratyzacji kraju.

  Data:01-04-2018
  Czytaj...
 • 8[4].jpg

  "II Konspiracja" na Wybrzeżu Gdańskim

  Od 26-02-2018r do 12-03-2018r, przy ulicy Świętojańskiej w centrum Gdyni na placu przy Kolegiacie, ustawiliśmy wystawę przypominającą działalność Niezłomnych, członków kilkudziesięciu organizacji, którzy na Pomorzu przeciwstawiali się sowieckiej okupacji aż do 1956 roku...

  Data:26-02-2018
  Czytaj...
 • IMG_0859.jpg

  Ekspozycja plenerowa - "Dwa Grudnie"

  U zbiegu ulic Świętojańskiej oraz 10Lutego w centrum Gdyni , udostępniono wystawę plenerową poświęconą wydarzeniom grudniowym na wybrzeżu. Ekspozycja jest zatytułowana "DWA GRUDNIE", patronatem wystawy jest "Totalizator  Sportowy".

  Data:07-12-2017
  Czytaj...
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” polega na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym.
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony