11 listopada otwarcie wystawy wewnętrznej w Szemudzie

archiwum » archiwum 2010

W dzień Święta Niepodległości, o godzinie 16 odbyło się oficjalne otwarcie ustawionej kilka dni wcześniej wystawy przeniesionej z Wejherowa Bolszewa.Formalnie, na wystawę w Hali widowiskowo-Sportowej w Szemudzie" zapraszał Wójt Gminy Szemud oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Głównym "sprawcą" wędrówki tej wystawy po Kaszubach jest nasz wolontariusz Zygmunt Pałasz, który przygotowywał całość ekspozycji. Wystawa w Szemudzie planowana jest do 15 listopada. Połączona będzie, podobnie jak w Bolszewie z prelekcjami świadków wydarzeń. W poniedziałek 15 listopada o godzinie 11:00 swoje wspomnienia relacjonował będzie Andrzej Kołodziej.
Zapraszamy serdecznie.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony