Wystawa plenerowa Fundacji i IPN w Kościerzynie

archiwum » archiwum 2010

W ramach obchodów 30 lecia Solidarności, przy okazji zbliżającego się Święta Niepodległości , przenieśliśmy 27 pażdziernika do Kościerzyny wystawę, która przez ostatnie trzy miesiące była ustawiona w Gdańsku Nowym Porcie, przy siedzibie Franciszkańskiego Ruchu Historyczno Ekologicznego, przy ul. Starowiślnej 3a.
 

Wystawa stoi wzdłuż ul. Skłodowskiej, na wysokości Zespołu Szkół Publicznych nr 1 (dawna szóstka). Pokazuje przemilczaną przez lata rolę organizacji Solidarność Walcząca w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. 
Ekspozycja składa się z dwóch części: 16 paneli ogólnej (ogólnopolskiej), przygotowanej przez warszawski IPN trzy lata temu z okazji 25 lecia Solidarności Walczącej, oraz 16 paneli dotyczących działań organizacji na Pomorzu przygotowanych przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy współpracy z historykami z oddziałowego biura IPN w Gdańsku, w bieżącym roku.
Plansze są 2 m wysokości i zajmują łącznie około 70 mb. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kościerzyny do zapoznania się z ekspozycją.

Dwie pierwsze fotografie pokazują lokalizację wystawy w Gdańsku. Następne przedstawiają aktualne ustawienie w Kościerzynie.
Ze względu na brak własnych zdjęć posiłkujemy się zrobionymi przez redaktora portalu KOSCIERZYNA.INFO - dziękujemy.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony