Spotkanie z autorami książki "Solidarna Gdynia"

archiwum » archiwum 2010

7 października, o godz. 17:00 odbyło się spotkanie z Danką Sadowską i Edwardem Szmitem, autorami książki "Solidarna Gdynia".

Podczas promocji która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 15, mogliśmy poznać kulisy strajków Sierpniowych w Gdyni, w 1980 roku. Autorzy przekazali wiele cennych informacji i zapowiedzieli kontynuację prac.
Na sali spotkaliśmy uczestników wydarzeń. Był Andrzej Kołodziej bohater gdyńskiego strajku, Edward Szmit - autor - inżynier pracujący w 1980 r. w Stoczni im. Komuny Paryskiej oraz Krzysztof Wyszkowski, który reprezentował ówczesny Międzyzakładowy Komitet Strajkowy. Poniżej plakat zapowiadający imprezę.


 

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony