Oficjalne otwarcie wystawy wewnętrznej w Wejherowie

archiwum » archiwum 2010

Zgodnie z zapowiedzią, 28 września o godzinie 14:00 Starosta Powiatu wejherowskiego dokonał oficjalnego otwarcia wystawy.Wśród gości nie zabrakło bohatera Sierpniowego strajku w Gdyni, w 1980 roku - Andrzeja Kołodzieja. Wprowadzenie do wystawy wygłosił Zygmunt Pałasz. Po nim głos zabrali zaproszeni goście. Wśród nich na wyróżnienie zasługuje wypowiedź Andrzeja Kołodzieja stwierdzającego, że Solidarność to nie tylko związek zawodowy ale ruch społeczny. Po Andrzeju głos zabrał Jurek Miotke, który w swojej wypowiedzi powiązał idee Sierpnia - Solidarności z późniejszymi działaniami opozycji w okresie stanu wojennego, w kontekście dokonań Solidarności Walczącej. Obecni byli dyrektorzy placówek oświatowych z całego powiatu oraz uczniowie. Wystawa będzie stała w obecnym miejscu do 15 października

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Konferencja

Wydarzenia

Koncert

Polecamy strony