Obchody 100 rocznicy urodzin księdza prałata Hilarego Jastaka

obchody

W przyszłym roku, 3 kwietnia 2014 roku mija setna rocznica urodzin księdza prałata Hilarego Jastaka. Fundacja zainicjowała szereg działań, które mają przybliżyć i utrwalić w pamięci potomnych tę niezwykłą, zasłużoną dla Polski a szczególnie dla mieszkańców Pomorza postać.
Planujemy m.in. wydanie publikacji książkowej, przygotowanie wystawy oraz konferencji. 
Kuliminacyjnym punktem obchodów będzie pomnik księdza, nad którym prace są już daleko zaawansowane. 

W zakładce tej będziemy zamieszczać informacje na temat projektów związanych z tematem i stopnia ich realizacji. 

Honorowe Patronaty nad uroczystościami objęli: Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Przewodniczący Rady Miasta Gdyni dr inż. Stanisław Szwabski oraz Arcybiskup Metropolita Gdański Leszek Sławoj Głódź.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Konferencja

Wydarzenia

Koncert

Polecamy strony