Honorowe obywatelstwo Gdyni dla Andrzeja Kołodzieja

archiwum » archiwum 2014

Andrzej Kołodziej Honorowym Obywatelem Gdyni


Uroczysta sesja Rady Miasta z okazji 88 urodzin Gdyni - 10 lutego 2014 podczas uroczystej sesji Rady Miasta Gdyni w Teatrze Miejskim 
nadała tytuł Honorowego Obywatelstwa Gdyni panu Andrzejowi Kołodziejowi.

 

 

Andrzej Kołodziej - współzałożyciel Pomorskiej Inicjatywy Historycznej, autor książki „Gdyńscy komunardzi. Sierpień 1980 w Stoczni Gdynia", ale przede wszystkim organizator strajku w Stoczni Komuny Paryskiej w Gdyni w sierpniu 1980 r. Urodził się 18 listopada 1959r. w Zagórzu. W 2010 r. Andrzej Kołodziej wraz z Romanem Zwiercanem, założyli Pomorską Inicjatywę Historyczną z siedzibą w Gdyni. Jej celem jest między innymi prezentowanie najważniejszych wydarzeń historii najnowszej oraz ich znaczenia dla wolności oraz suwerenności Polski, szczególnie Pomorza i Gdyni.

 

 

Andrzej Kołodziej podczas uroczystej sesji Rady Miasta Gdyni w Teatrze Miejskim
10 lutego 2014  roku wygłosił wystąpienie.

Czytaj wystąpienie

Obejrzyj galerię zdjęć z uroczystości

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony