Zaczyna się budowa pomnika ks. Hilarego Jastaka

archiwum » archiwum 2014

Zaczyna się budowa pomnika ks. Hilarego Jastaka

 

Pomnik prałata ks. Hilarego Jastaka stanie u zbiegu ulic Władysława IV i Stefana Batorego w Gdyni. W sobotę, 5 kwietnia o godz. 12 nastąpiło uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod figurę.Budowa związana jest z setną rocznicą urodzin "Króla Kaszubów", która obchodzona jest w tym roku, a wypadła 3 kwietnia. Już w styczniu radni miasta ustanowili rok 2014 rokiem pamięci zasłużonego dla Gdyni kapelana Hilarego Jastaka, a miesiąc później zadecydowali o lokalizacji pomnika księdza. Z inicjatywą wystąpiła Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna. 

- Pomnik ks. Hilarego Jastaka stanie na kamieniu. Będzie to naturalnych rozmiarów odlew figury z brązu - mówi Roman Zwiercan, wiceprezes Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna. - Wybraliśmy już pracownię, koszt nie powinien być wyższy niż 240 tysięcy zł.
 

Więcej także na:
www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3391925,gdynia-zaczyna-sie-budowa-pomnika-ks-hilarego-jastaka,id,t.html
K. Pisera, Dziennik Baltycki

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony