"Gdyńskie drogi do wolności"

archiwum » archiwum 2014

Andrzej Kołodziej i Danuta Sadowska w Bibliotece Miejskiej
na Grabówku

 

 

12 grudnia 2014 r w Biblioteka Miejska na Grabówku zorganizowała spotkanie z Danutą Sadowską i Andrzejem Kołodziejem na temat: "Gdyńskie drogi do wolności". Andrzej Kołodziej bardzo ciekawie przedstawił tematykę związaną z tragedią Grudnia 70 w Gdyni, przedstawiając wiele nieznanych szerzej faktów i odnosząc się również do zagwarantowanej przez układ Okrągłego Stołu bezkarności sprawców tej masakry. Temat Grudnia '70, w związku ze zbliżającą się 44 rocznicą masakry  dominował podczas jego wykładu. Przedstawiając gdyńską drogę do wolności nawiązano również  do problematyki strajków sierpniowych 1980 r. Danuta Sadowska przedstawiła publikacje Fundacji PIH i zaapelowała o zaangażowanie i współpracę nad dokumentowaniem opisywaniem gdyńskich doświadczeń.

 

 

 

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony