Wystawa "V Wileńska Brygada AK" oraz "II Konspiracja" w Sopocie

archiwum » archiwum 2013

4 marca 2013 roku we współpracy z Sopockim oddziałem PiS, przed Urzędem Miasta w Sopocie, o godzinie 17.00 została otwarta wystawa poświęcona Żołnierzom Wykletym. Stanowi ona element obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Na wystawę składa się 21 plansz, 11 poświęconych V Wileńskiej Brygadzie Armii Krajowej oraz 10 przedstawiających organizacje poddziemne, biorące udział w II Konspiracji, skierowanej przeciwko okupacyjnym władzom sowiecki oraz ich pózniejszym następcom, tzw. władzy ludowej.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Konferencja

Wydarzenia

Koncert

Polecamy strony