Uroczyste otwarcie lokalu Fundacji – "Gdynia – przystanek historia"

archiwum » archiwum 2013

Fundacja „Pomorska Inicjatywa Historyczna”, 13 lutego 2013 r., oficjalnie otworzyła swoją siedzibę „Gdynia ‒ przystanek Historia”, przy ul. Morskiej 9, przy wyjściu z Dworca PKP Gdynia Główna.  Zapraszamy od wtorku do piątku w godzinach 14 – 18.

 W lokalu gromadzimy różnego rodzaju pamiątki, eksponaty i dokumenty związane z najnowszą historią Gdyni i Pomorza. Mieści się tam Archiwum, które po opracowaniu zbiorów , - w założeniu-, będzie ogólnie dostępne dla wszystkich. Już obecnie większość zgromadzonych materiałów można na miejscu przeglądać. Lokal będzie takze słuzył jako miejsce spotkań oraz sala prelekcyjna. Będą się w nim odbywały wykłady oraz warsztaty dla młodzieży słuzące propagowaniu postaw patriotycznych oraz upowszenianiu historii. 

Galeria zdjęć , autorstwa Zygmunta Pałasza jest dostępna po kliknięciu na link.

Film z otwarcia: 

Przy okazji otwarcia siedziby archiwum ukazał się obszerny artykuł o fundacji w Gości NIedzielnym.

 

 

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Konferencja

Wydarzenia

Koncert

Polecamy strony