5 rocznica śmierci Wiesi Kwiatkowskiej

archiwum » archiwum 2011


22 czerwca mijała 5 rocznica śmierci Wiesi Kwiatkowskiej. By uczcić Jej pamięć, w hotelu "Kuracyjnym" w Gdyni, Małgosia Sokołowska, córka Wiesi zorganizowała spotkanie przy filiżance kawy.
Na „wspominki” stawili się tłumnie przyjaciele Wiesi. Przybył prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Miotke, Janusz Śniadek i Krzysztof Dośla Przewodniczący Regionu Gdańskiego  NSZZ "Solidarność" oraz wielu innych bliższych i dalszych znajomych. Wśród gości nie zabrakło kolegów z opozycji, z Solidarności Walczącej, której była członkiem. Naszą fundację reprezentowali: Basia i Edek Frankiewicz, Andrzej Kołodziej, Zygmunt Pałasz, Danka Sadowska oraz Małgosia i Roman Zwiercan.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony