Kolegium Miejskie - CKU w Gdyni

archiwum » archiwum 2010

W Centrum Kształcenia Ustawicznego dla Dorosłych w Gdyni przy Kolegium Miejskim odbyła się Konferencja historyczna połączona z wystawą „Solidarność Walcząca w Trójmiaście” i prezentacją multimedialną. Wzięli w niej udział m. in. nauczyciele z gdyńskich szkół.
Mimo napiętego harmonogramu związanego z przygotowaniami do Inscenizacji "Gdynia '70. Za chleb i wolność, i nową Polskę" uczestniczył w niej z ramienia fundacji Andrzej Kołodziej. Opowiadał o powstaniu NSZZ „Solidarność” i działalności „Solidarności Walczącej” w Gdyni, latach 80'. 
Prelekcja spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. 
Za pośrednictwem uczestników przekazaliśmy kilkadziesiąt książek dla szkolnych bibliotek: "Gdyńscy Komunardzi" autorstwa A. Kołodzieja, "... o godność i wolność. Po prostu..." A. Kołodzieja i R. Zwiercana oraz "Solidarna Gdynia" Danuty Sadowskiej i Edmunda Szmita.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Konferencja

Wydarzenia

Koncert

Polecamy strony