Promocja książki "Solidarna Gdynia"

archiwum » archiwum 2010

23 listopada, w Muzeum Miasta Gdyni odbyła się promocja książki "Solidarna Gdynia" autorstwa Danuty Sadowskiej i Edmunda Szmita.Książkę wydało wydawnictwo Verbi Causa, prowadzone przez Małgorzatę Sokołowską. Po raz pierwszy w tak obszernym materiale pokazano rolę gdyńskich zakładów pracy w powstaniu Solidarności. Oparta jest na dokumentach źródłowych z których jasno wynika, że bez bezkompromisowo prowadzonego strajku w Stoczni im. Komuny Paryskiej i roli w nim Andrzeja Kołodzieja, strajk w gdańskiej stoczni zakończyłby się następnego dnia po rozpoczęciu, podpisaniem porozumienia płacowego. 
Nie byłoby więc warunków do powstania NSZZ "Solidarność"

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony