Szemud - prezentacja

archiwum » archiwum 2010

- 15 listopad – Dom Kultury w Szemudzie prezentacja multimedialna podczas wystawy pod wspólnym hasłem „Drogi do Niepodległości” w tym wystawa „SW” wystawa „S” i wystawa fotograficzna Zygmunta Pałasza .
- wykład Andrzeja Kołodzieja – „Walka o niepodległość, doświadczenia osobiste.”Kilka dni po oficjalnym otwarciu wystawy, w Domu Kultury w Szemudzie odbył się multimedialny pokaz. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć m.in. film pokazujący dzieje Polski od 1918 do czasów współczesnych, ze szczegóklnym uwzględnieniem robotniczych zrywów w 1956, 1970, 1976 i 1980 roku. Ze względu na szczupłość miejsca, w trzech spotkaniach wzięło udział ponad 200 osób..

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony