Otwarcie ronda im. Anny Walentynowicz

archiwum » archiwum 2010

Dzisiaj, 12 listopada o godzinie 18:00 odbyła się uroczystość nadania imienia Anny Walentynowicz nowo wybudowanemu rondu w Gdyni, przy skrzyżowaniu ul. Bosmańskiej z Benisławskiego.W poświęceniu wzięli udział licznie zgromadzeni, mimo fatalnej pogody mieszkańcy oraz władze miasta, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Całość prowadził Jurek Miotke, który był jednym z głównych propagatorów uhonorowania Ani przez miasto. Jurek, obecny wiceprzewodniczący Rady Miasta, w latach 80' czynnie działał, tak jak Ania Walentynowicz m.in. w strukturach i na rzecz Solidarności Walczącej, których działaczy sporą grupkę spotkaliśmy podczas uroczystości.Anię wspominali zaproszeni goście m.in. Janusz Śniadek i Anna Fotyga. W imieniu rodziny, za gdyńską inicjatywę podziękował wnuk Anny, Piotr Walentynowicz. Podkreślił rolą Andrzeja Kołodzieja w staraniach o utrwalenie pamięci. Wśród pocztów sztandarowych wyróżniał się baner Stowarzyszenia Solidarność Walcząca, nad którym pieczę sprawuje Edek Frankiewicz. Po poświęceniu tablicy kwiaty i symboliczne znicze złożyli przedstawiciele władz miasta oraz goście. Nie zabrakło przedstawicieli naszej fundacji. W jej imieniu oraz Stowarzyszenia Solidarność Walcząca wiązankę złożyła Małgosia Zwiercan z Andrzejem Kołodziejem.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony