aktualności

Wszystkich zainteresowanych współpracą, lub wypożyczeniem jednej z wystaw, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w sprawie zarezerwowania terminu i omówienia szczegółów technicznych ekspozycji. Dane kontaktowe znajdują się na dole strony.


Wszystkich zainteresowanych Programem pomocy dla weteranów i osób działających na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego prosimy o kliknięcię w ten link.


Członkowie i współpracownicy Solidarności Walczącej
W celu wyszukania ludzi, skorzystaj z wyszukiwarki lub wybierz oddział


Wirtualny spacer po Muzeum Solidarności Walczącej

 • premier.jpg

  Podziękowanie od prezesa Stowarzyszenia Solidarność Walcząca Zbigniewa Jagiełło

  Otrzymaliśmy list od Zbigniewa Jagiełło, prezesa Stowarzyszenia Solidarność Walcząca z wyrazami uznania za nasz wkład pracy przy budowie wystawy "Muzeum Solidarności Walczącej". Poniżej cały tekst:

  Drodzy członkowie Stowarzyszenia Solidarność Walcząca 

  W dniu 22 maja dokonała się wielka rzecz dla pamięci SW! (...)

  Data:1 czerwca 2021
  Czytaj...
 • ludzie.jpeg

  Wystawa "Muzeum Solidarności Walczącej" uroczyście otwarta

  Wystawa "Muzeum Solidarności Walczącej" uroczyście otwarta

  Po ponad pół roku intensywnej pracy zespołu kierowanego przez wiceprezesa naszej fundacji Romana Zwiercana, 22 maja 2021 roku otworzyliśmy z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego  stałą wystawę "Muzeum Solidarności Walczącej" w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszaawie przy ul. Rakowieckiej 37. 

  Data:22 maj 2021
  Czytaj...
 • 20210607 Gdynia Rzucewo Puck-2_ok.jpg

  15 maja ruszyliśmy z programem wsparcia dla wetranów w Jastrzębiej Górze.

  15 maja 2021 do Jastrzębiej Góry przyjechała pierwsza w tym roku grupa dawnych działaczy. W turnusie uczestniczyło 26 osób.
  Prowadzony od ponad 7 lat program wsparcia weteranów i osób działających na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego nie uzyskał w tym roku dofinansowania z Ministerstwa Rodziny.
  Podjęliśmy decyzję o dalszej realizacji programu w 2021 roku zobowiązując się do pokrycia kosztów z środków własnych - prywatnych wpłat i ewentualnych donacji.
  Data:17 maja 2021
  Czytaj...
 • Patronat honorowy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

  Muzeum Solidarności Walczącej został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 • 1_Muzeum_SW.jpg

  Muzeum Solidarności Walczącej

  Stowarzyszenie Solidarność Walcząca wspólnie z Fundacją Pomorska Inicjatywa Historyczna realizuje od października 2020 roku projekt "Muzeum Solidarności Walczącej". Po podpisaniu przez Zarząd Stowarzyszenia umowy z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie przystąpiliśmy do prac projektowych. ...

  Data:17-04-2021
  Czytaj...
 • konkurs.jpg

  Praca dyplomowa na temat Solidarności Walczącej

  Konkurs


  Prezes Fundacji Wspólnota Pokoleń ogłosił konkurs dla studentów na najlepszą pracę dyplomową na temat Solidarności Walczącej. Uwaga! Można zgłaszać zarówno prace licencjackie, jak i magisterskie.

  Data:10-03-2021
  Czytaj...
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Konferencja

Wydarzenia

Koncert

Polecamy strony