aktualności

Wszystkich zainteresowanych współpracą, lub wypożyczeniem jednej z wystaw, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w sprawie zarezerwowania terminu i omówienia szczegółów technicznych ekspozycji. Dane kontaktowe znajdują się na dole strony.


Wszystkich zainteresowanych Programem pomocy dla weteranów i osób działających na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego prosimy o kliknięcię w ten link.


Członkowie i współpracownicy Solidarności Walczącej
W celu wyszukania ludzi, skorzystaj z wyszukiwarki lub wybierz oddział

 

 • Ważna informacja o obchodach 35-lecie SW O/T

  Udział w Obchodach 35-lecia SW Oddział Trójmiasto jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować  na stronie www.rejestracja.wizjarozwoju.pl  wybierając opcję "Udział bezpłatny". Uczestnicy uroczystości będą mieli dostęp do wszystkich wydarzeń podczas Forum Wizja Rozwoju.

  Data:06-06-2019
  Czytaj...
 • 4-9.jpg

  Byliśmy tam 4 czerwiec 2019 - 4 czerwiec 1989

  Wystawy plenerowe Fundacji Pomorskiej Inicjatywy Historycznej w Gdańsku 4 czerwca 2019r , na Placu Poległych Stoczniowców "Trzy Krzyże" w Gdańsku.

  Przeczytajcie jak niszczono naszą pracę.

  Data:05-06-2019
  Czytaj...
 • 35-lecie Solidarności Walczącej O/Trójmiasto

  24-25 czerwca 2019

   

   w auli Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu, ul. Śmidowicza 69,  odbędą się obchody 35-lecia powstania Solidarności Walczącej Oddział Trójmiasto.

  Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

   

   

  Data:01-03-2019
  Czytaj...
 • Prawda o obaleniu Rządu Jana Olszewskiego

   

  Data:16-02-2019
  Czytaj...
 • List Danusi Sadowskiej

  Prezentujemy list Danusi Sadowskiej, działaczki opozycji demokratycznej od 1974 roku, autorki wielu publikacji o gdyńskim sierpniu 80, wolontariusza Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna oburzonej deprecjonowaniem przez Pawła Kukiza organizowanej przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna pomocy dla weteranów i dawnych działaczy opozycyjnych.

  Data:31-08-2018
  Czytaj...
 • Wnioski na wyjazd do Jastrzębiej Góry w 2019r

  Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna przyjmuje już wnioski na wyjazd do JG w 2019 roku w ramach programu wsparcia weteranów i dawnych działaczy na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego

  Data:31-08-2018
  Czytaj...
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” polega na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym.
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony