aktualności

Wszystkich zainteresowanych współpracą, lub wypożyczeniem jednej z wystaw, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w sprawie zarezerwowania terminu i omówienia szczegółów technicznych ekspozycji. Dane kontaktowe znajdują się na dole strony.


Wszystkich zainteresowanych Programem pomocy dla weteranów i osób działających na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego prosimy o kliknięcię w ten link.


Członkowie i współpracownicy Solidarności Walczącej
W celu wyszukania ludzi, skorzystaj z wyszukiwarki lub wybierz oddział

 

 • a1.JPG

  Uroczyste obchody rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych z 1980

  Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna współuczestniczyła w przygotowaniu uroczystych obchodów rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych z 1980 roku w Gdyni. 30 sierpnia po złożeniu kwiatów przy pomniku Grudnia 1970 przy al. Solidarności w Sali Konferencyjnej Zarządu Morskiego Portu Gdynia odbyło się, jak co roku uroczyste wręczenie odznaczeń Bohaterom Sierpnia 80....

  Data:30-08-2018
  Czytaj...
 • port2[1].jpg

  Solidarna Gdynia

  Z okazji zbliżających się obchodów rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 roku przygotowaliśmy i wyeksponowaliśmy wystawę "Solidarna Gdynia" w Sali Konferencyjnej Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Wystawa pod patronatem "Totalizatora Sportowego"

  Data:29-08-2018
  Czytaj...
 • Toruń 9 czerwca 2018

  Zamieszczamy film z wczorajszej konferencji "Seniorzy w Niepodległej" która odbyła się w Toruniu. Partnerem Konferencji była ENERGA SA.

  Data:10-06-2018
  Czytaj...
 • zd1[1].jpg

  "Seniorzy w Niepodległej" - Konferencja

  Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna wspólnie z Fundacją Adaptacja uczestniczyła w przygotowaniach Ogólnopolskiej konferencji "Seniorzy w Niepodległej", która odbyła się 9 czerwca 2018 r.

  Partner Konferencji

  Data:09-06-2018
  Czytaj...
 • Seniorzy w Niepodległej

  Zapraszamy na konferencję pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego oraz Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego "Seniorzy w Niepodległej" któa odbędzie się 9 czerwca 2018 roku w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, przy ul. Starotoruńskiej 3. W sprawie wyjazdu prosimy kontaktować się z biurem naszej Fundacji.

  Data:01-06-2018
  Czytaj...
 • Program ASOS 2014-2020

  Głównym celem programu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz samotności dawnych działaczy na rzecz demokratyzacji kraju.

  Data:01-04-2018
  Czytaj...
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” polega na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym.
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony