Wystawa wewnętrzna SW Oddział Trójmiasto

Wystawa wewnętrzna SW Oddział Trójmiasto

Wystawa przybliża okoliczności powstania w 1982 r. oraz działalność jednego z największych i najbardziej radykalnych ugrupowań opozycji antykomunistycznej lat osiemdziesiątych – Solidarności Walczącej. Zaprezentowane zostały główne pola aktywności organizacji na wybrzeżu, działalność wydawnicza, radiowa, akcje protestacyjne, demonstracje uliczne oraz sylwetki czołowych działaczy. Uchylone zostały także kulisy walki podziemnych struktur z organami bezpieczeństwa PRL i innych państw bloku wschodniego oraz nie pokazywane dotąd, przygotowania do stawiania czynnego oporu i produkcji broni. 

Wystawa dostosowana jest do prezentacji w pomieszczeniach. Składa się z 27 paneli zestawianych w wolnostojące moduły, zbudowane z  komorowych płyt poliwęglanowych o szerokość 97 i wysokości 197 cm. Poniżej zdjęcia z identycznie skonstruowanej, opracowanej przez Stowarzyszenie Solidarność Walcząca wystawy o Rotmistrzu Pileckim. 

Ze względu na wagę wystawy (ok. 0,1 t.), do jej transportu wystarczy samochód osobowy (kombi) lub niewielki dostawczy o ile powierzchnia załadunku wynosi 200 długość x 100 szerokość i 60 cm wysokość – 4 kartony o wysokości ok. 15 cm). Czas montażu przez grupę kilku ludzi wynosi ok. 2 godzin. Do właściwego zaprezentowania wystawy wystarczy powierzchnia ok. 40 m2.

Wystawa jest samonośna jeśli połączone są co najmniej 2 panele. Możliwa jest jednak inna, dowolna  aranżacja. 
 
Poniżej przedstawiamy wszystkie nasze plansze.

Pierwsza wystawa wewnętrzna z cyklu organizacje opozycyjne w Trójmieście.