Wystawa wewnętrzna w Wejherowie

archiwum » archiwum 2010

17 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (popularnie "elektryk") w Wejherowie przy ul. Strzeleckiej 9, ustawiona została wystawa pokazująca różne oblicza dochodzenia do "Solidarności". 

Mimo, że temat wykracza trochę poza ramy czasowe wystawy, nie zabrakło akcentów wcześniejszych, - zdjęć z Grudnia 1970. Wystawę przygotował trójmiejski artysta plastyk, fotografik i jednocześnie wolontariusz fundacji Zygmunt Pałasz.  Eksponaty pochodzą ze zbiorów Zygmunta oraz jego kolegów z Solidarności, którzy udostępnili własne zbiory i relacje. Wykorzystano także duże fragmenty wystawy przygotowanej przez Danutę Sadowską na obchody 30 lecia Solidarności w Gdyni. Wystawa mogła powstać dzięki przychylności, zaangażowaniu i wsparciu Starosty Wejherowskiego. Oficjalne otwarcie nastąpi w piątek, 28 września o godz. 14:00, jednak uczniowie wszystkich ponadpodstawowych szkół z powiatu, mają możliwość oglądać ją już od soboty 18 września.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Konferencja

Wydarzenia

Koncert

Polecamy strony