Uroczyste obchody 30 lecia Solidarności w Gdyni

archiwum » archiwum 2010

15 sierpnia 2010 roku, rozpoczęły się uroczyste obchody 30 lecia NSZZ "Solidarność" w Gdyni. Uczestniczyliśmy w przygotowaniu wystaw plenerowych na Skwerze Jana Pawła II.Jako pierwszą z cyklu wystaw "Organizacje opozycyjne w Trójmieście" pokazaliśmy wystawę o Solidarności Walczącej. Wpisała się w ogólną tematykę obchodów ponieważ Andrzej Kołodziej, legendarny przywódca strajku w Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni, kontynuował działalność opozycyjną po wprowadzeniu stanu woljennego. Zakładał wraz z przyjaciółmi, również ze stoczni, Oddział Solidarności Walczącej w Trójmieście i został jej pierwszym szefem. Wszedł do Komitetu Wykonawczego SW. Po aresztowaniu Kornela Morawieckiego został przewodniczącym Komitetu Wykonawczego całej organizacji.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony