Andrzej Kołodziej laureatem nagrody „Świadek Historii”

archiwum » archiwum 2014

Nagroda "Świadek Historii" przyznana została przez
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. 
Wręczenie tych honorowych odznaczeń 6 osobom
zasłużonym na polu upamiętniania historii
odbyło się 15 grudnia w Dworze Artusa.

 

 

 

I edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii” w Oddziale IPN w Gdańsku

 

Sześć osób, w tym abp Sławoj Leszek Głódź oraz sygnatariusz Porozumień Sierpniowych Andrzej Kołodziej, otrzymało w poniedziałek nagrody honorowe "Świadek Historii". Gdański oddział IPN przyznał je osobom z regionu szczególnie zasłużonym dla polskiej historii. 

Uroczystość odbyła się w gdańskim Dworze Artusa, a nagrody mające formę odznaczeń. Nagrody wręczył laureatom prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński. 

"Świadek historii to z jednej strony osoba, która sama uczestniczyła w ważnych wydarzeniach historii naszej ojczyzny, ale jest to także ktoś, kto swoją współczesną działalnością świadczy o tym, jaka jest waga historii w naszym wspólnym życiu. To ktoś, kto wskazuje iż z przeszłości płyną wartości, na których i dzisiaj opieramy nasze życie społeczne i narodowe" - powiedział Prezes Łukasz Kamiński otwierając uroczystość. 

Gratulując laureatom Prezes IPN zwrócił się też do nich z prośbą, aby "ta nagroda była nie tylko ukoronowaniem dotychczasowej drogi, ale też zachętą do jej kontynuowania". "Aby dalej byli państwo świadkami historii, których IPN nieustannie potrzebuje" – mówił Łukasz Kamiński.

 

Czytaj więcej:

http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2014/gdansk/i-edycja-nagrody-honorowej-swiadek-historii-w-oddziale-ipn-w-gdansku

 

Galeria zdjęć z uroczystości

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Konferencja

Wydarzenia

Koncert

Polecamy strony