Archiwum FPIH

archiwum » archiwum 2014

Projekt edukacyjny tworzenia zbioru archiwalnego

Polskiej prasy konspiracyjnej lat '80 XX wieku.

 

         Archiwum Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna powstaje od kilku lat i możemy pochwalić się interesującymi pozycjami. W naszym archiwum gromadzimy publikacje niezależne i konspiracyjne wydawane i kolportowane w Gdyni i w Trójmieście z czasów działania antykomunistycznej opozycji demokratycznej, dokumenty ukazujące tworzenie struktur i działania NSZZ Solidarność w latach 1980-81 oraz ulotki, fotografie, książki i prasę konspiracyjną z lat 1981 – 1989. 

 

 

          Zbiory naszego archiwum są ciągle uzupełniane, a opracowana ich część jest udostępniana w lokalu Fundacji przy ul. Morskiej 9a w Gdyni. 

          W roku 2015 planujemy wydanie drukiem antologii prasy podziemnej Solidarności Walczącej w Trójmieście. Wszystkich, którzy są zainteresowani badaniem tego okresu naszej historii najnowszej - okresu walki z totalitarnym systemem komunistycznym, zapraszamy do współpracy z naszą Fundacją oraz do korzystania z naszych zbiorów. 

          Naszą ofertę szczególnie kierujemy do szkół, które byłyby zainteresowane szerzeniem wiedzy z historii najnowszej naszego regionu, do kółek historycznych, a także do osób prywatnych. Nasze zbiory są udostępniane nieodpłatnie.

 

 

 

 

Mecenasem „Projektu edukacyjnego tworzenia zbioru archiwalnego
Polskiej prasy konspiracyjnej lat '80 XX wieku” jest
Bank Zachodni WBK

 

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony