Ekspozycja poświęcona zamordowanym Komandorom Marynarki Wojennej

12 grudnia 2012 przed Dworcem PKP Gdynia Głowna ustawiliśmy plansze poświęcone pamięci zamordowanym przed 60 laty Komandorom Marynarki Wojennej.

W ramach zorganizowanych w Gdyni obchodów 60. rocznicy  stracenia w grudniu 1952 r. trzech komandorów polskiej Marynarki Wojennej Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna,  przygotowała wystawę poświęconą zamordowanym Komandorom, którą zaprezentowano przed Dworcem Głównym PKP w Gdyni. Ekspozycję można było oglądać między 13 a 16 grudnia 2012r.

W Akademii Marynarki Wojennej odbyła się konferencja popularno-naukową pt. „Niewinnie straceni – zbrodnia sądowa, przywrócenie honoru Komandorom”, a w klubie garnizonowym „Grom” odbył się spektakl „Chwała Komandorom”.