Konkurs NIW PROO2a rozstrzygnięty

Miło nam poinformować, że Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna uzyskała dofinansowanie w  ogłoszonym przez Narodowy Instytut Wolności programie PROO2a (Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030), „Kapitały żelazne – dotacje operacyjne na wsparcie budowania początkowych kapitałów żelaznych.
Nasz projekt „Przygotowanie Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna do utworzenia kapitału żelaznego” zwiększa możliwości pozyskania nowych partnerów i zbudowania koalicji partnerstw oraz stworzenie stabilnego źródła dochodu, które gwarantować będzie stałe finansowanie działalności misyjnej niezależnie od realizowanych projektów doraźnych.
W skrócie chodzi o to aby fundacja rozbudowała bazę stałych współpracowników instytucjonalnych i osób fizycznych które będą wspierały nasze działania w sposób stały. Służyć temu będą między innymi szkolenia i spotkania z organizacjami pozarządowymi w całym województwie oraz działania promujące i pokazujące dokonania fundacji.