Sesja naukowa 13 grudnia 2019

13.12 br.j w Gdyni, wolontariusze z Fundacji Wizja Rozwoju oraz Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna zorganizowali sesję naukową pt. „Odpowiedzialność dowódców Ludowego Wojska Polskiego za masakrę w Grudniu 1970 r. na Wybrzeżu”. Debata odbyła się w sali konferencyjnej Domu Rzemiosła w Gdyni. W dyskusji moderowanej przez Małgorzatę Sokołowską udział wzięli:
– dr Piotr Brzeziński – historyk, IPN
– dr Mariusz Kardas z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej
– dr Aleksander Kozicki, historyk, NSZZ Solidarność
– Jerzy Miotke – stoczniowiec, uczestnik wydarzeń 1970 roku
Po konferencji zebrani mieli możliwość wysłuchania wspaniałego występu Andrzeja Kołakowskiego.

Odpowiedzialność dowódców Ludowego Wojska Polskiego za masakrę w Grudnia 70′ roku na Wybrzeżu, cz. 1
Odpowiedzialność dowódców Ludowego Wojska Polskiego za masakrę w Grudnia 70′ roku na Wybrzeżu, cz. 2