Wystawa „Dwa Grudnie” w Łochowie

Zbliża się kolejna smutna rocznica. Rocznica wydarzeń o których nie wolno zapomnieć. Mamy swój wkład w upamiętnianie. Cieszę się, że mamy kolegów w różnych częściach Polski, którzy również o to dbają.
Poniżej tekst który dostaliśmy od przyjaciół z Łochowa:
„Fundacja „Dumni z Polski” wraz z Fundacją Pomorska Inicjatywa Historyczna udostępniła w Łochowie wystawę plenerową „Dwa Grudnie”. Wystawa upamiętnia bolesne wydarzenia, masakrę robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. i wprowadzenie w dniu 13 grudnia 1981 r. stanu wojennego w Polsce. Wystawa zlokalizowana jest przed budynkiem Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie i można ją oglądać od dnia 6 grudnia 2020 r. do dnia 10 stycznia 2021 r.
Poprzez wystawę pragniemy uświadomić pokoleniu młodych Polaków, jaką cenę płacili w przeszłości ich dziadkowie i rodzice, walcząc o godne życie i niepodległą Polskę.