Wystawa plenerowa Fundacji i IPN w Kościerzynie

W ramach obchodów 30 lecia Solidarności, przy okazji zbliżającego się Święta Niepodległości , przenieśliśmy 27 pażdziernika do Kościerzyny wystawę, która przez ostatnie trzy miesiące była ustawiona w Gdańsku Nowym Porcie, przy siedzibie Franciszkańskiego Ruchu Historyczno Ekologicznego, przy ul. Starowiślnej 3a.

Wystawa stoi wzdłuż ul. Skłodowskiej, na wysokości Zespołu Szkół Publicznych nr 1 (dawna szóstka). Pokazuje przemilczaną przez lata rolę organizacji Solidarność Walcząca w odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
Ekspozycja składa się z dwóch części: 16 paneli ogólnej (ogólnopolskiej), przygotowanej przez warszawski IPN trzy lata temu z okazji 25 lecia Solidarności Walczącej, oraz 16 paneli dotyczących działań organizacji na Pomorzu przygotowanych przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy współpracy z historykami z oddziałowego biura IPN w Gdańsku, w bieżącym roku.
Plansze są 2 m wysokości i zajmują łącznie około 70 mb. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kościerzyny do zapoznania się z ekspozycją.

Dwie pierwsze fotografie pokazują lokalizację wystawy w Gdańsku. Następne przedstawiają aktualne ustawienie w Kościerzynie.
Ze względu na brak własnych zdjęć posiłkujemy się zrobionymi przez redaktora portalu KOSCIERZYNA.INFO – dziękujemy.