Zakończenie projektu w Zespole Szkól nr 2 w Gdyni

20 czerwca 2011 uczniowie z zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni, w skład którego wchodzi II LO w Gdyni, przy ul. Wolności 22 B zakończyli projekt, który realizowali samodzielnie w ramach zajęć „Wiedzy o społeczeństwie”.
Jego częścią była wystawa o Solidarności Walczącej pokazywana w szkole od 25 lutego br. oraz wywiad z Andrzejem Kołodziejem organizatorem i przewodniczącym komitetu strajkowego ze stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni w sierpniu 1980 r., obecnie prezesem naszej fundacji. W zakończeniu wzięli udział zaproszeni goście, m.in. z naszej Fundacji Edek Frankiewicz – dawny szef Grupy Solidarności Walczącej ze stoczni im. Komuny Paryskiej, wspomniany wcześniej Andrzej Kołodziej oraz Zygmunt Pałasz artysta plastyk – fotografik. Obecni byli także Aleksander Kozicki przewodniczący Oddziału NSZZ „Solidarność” w Gdyni i Dariusz Adamski aktualny przewodniczący NSZZ „Solidarność” rozwiązanej już Stoczni Gdynia (dawniej im. Komuny Paryskiej) .
Uczniowie przygotowali dyplomy, które zostały uroczyście wręczone osobom, które wydatnie przyczyniły się do realizacji projektu. Z naszej Fundacji podziękowania dostali Andrzej Kołodziej i Roman Zwiercan.