aktualności

Wszystkich zainteresowanych współpracą, lub wypożyczeniem jednej z wystaw, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w sprawie zarezerwowania terminu i omówienia szczegółów technicznych ekspozycji. Dane kontaktowe znajdują się na dole strony.


Wszystkich zainteresowanych Programem pomocy dla weteranów i osób działających na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego prosimy o kliknięcię w ten link.

 • 2015-03-23-002[1].jpg

  Uwieńczenie i zakończenie obchodów gdyńskiego roku ks. Prałata Hilarego Jastaka

  Uwieńczeniem i zakończeniem obchodów gdyńskiego roku ks. Prałata Hilarego Jastaka było poświęcenie w dniu 23 marca 2015 r. nowego nagrobka księdza, który postawiony został dzięki inicjatywie FPIH i współpracy z Prezydentem Gdyni. Uroczystości przewodniczył arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. 

   

  Data:23-03-2015
  Czytaj...
 • 20150301050.jpg

  NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W GDYNI 1 MARCA 2015

  Po raz piąty 1 marca 2015 roku obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jego ideą jest upamiętnienie ludzi, walczących w antykomunistycznym podziemiu. Uczciliśmy ten dzień marszem ulicami Gdyni.

   

  Data:01-03-2015
  Czytaj...
 • 2015-02-24-001pl.jpg

  MARSZ PAMIĘCI GDYNIANIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

  1 Marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Spotykamy się na Placu Kaszubskim w Gdyni
  1 marca 2015 roku o godzinie 15.00

  Zapraszamy!!!

   

  Data:20-02-2015
  Czytaj...
 • Gdynianie Żołnierzom Wyklętym

  bz wbk

   

  Partner Projektu Bank Zachodni WBK   " Gdynianie Żołnierzom Wyklętym "

   

  W 2016 roku po raz piąty obchodzić będziemy  Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W ostatnich latach ich bohaterska i tragiczna zarazem historia coraz częściej staje się przedmiotem zainteresowania, także wśród przedstawicieli młodego pokolenia. Z roku na rok przybywa działań, organizowanych zarówno przez instytucje państwowe na czele z IPN, jak i inicjowanych przez różnego rodzaju organizacje społeczne. ...

  inka

   

  Data:20-12-2015
  Czytaj...
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” polega na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym.
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony