13 lat Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna

Z radością informujemy, że podczas Gali Obchodów 43. rocznicy zakończenia strajków 1980 roku, około godziny 18:00, odbędzie się także uroczystość związana z 13-tą rocznicą powstania Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna.

W trakcie spotkania pragniemy uhonorować przyjaciół, współpracowników, wolontariuszy – Osoby, które przysłużyły się i wniosły nieoceniony wkład w istnienie i funkcjonowanie naszej Organizacji.

Serdecznie zapraszamy.

Do zobaczenia!

Poniżej przedstawiamy plan wydarzeń odbywających się w ramach Obchodów 43 rocznicy zakończenia strajków 1980 r. i podpisania Porozumień Sierpniowych.

GDYNIA, 2023 r., wydarzenia odbywające się w ramach Obchodów 43 rocznicy zakończenia strajków 1980 r. i podpisania Porozumień Sierpniowych

30 sierpnia 2023 r.

15:00 – Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa ul. Armii Krajowej 46, 81-372 Gdynia

Msza w intencji 43 rocznicy Strajków i Porozumień Sierpniowych (intencja szczególna za pomyślność Ojczyzny)

16:00 – Aleja Solidarności, Pomnik Ofiar Grudnia 1970 roku

Uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem

16:45 – Sala Koncertowa Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

– uroczystość wręczenia honorowych odznaczeń bohaterom strajków sierpniowych, za odwagę walki o godność i wolność w sierpniu 1980 roku
– muzyczny upominek Zespół Granda z MCK w Gdyni
– uhonorowanie współpracowników, wolontariuszy i przyjaciół Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna z okazji 13 rocznicy powstania FPIH.
– Koncert finałowy – występ słowno-muzyczny Zespół Sonanto

Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymają bezpłatnie XI tom Albumu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni. Sierpniowe rocznice 1981-1990. Radość zwycięstwa i walka o pamięć…” autorstwa Małgorzaty Sokołowskiej i Roberta Chrzanowskiego

oraz

album prezentujący dorobek Fundacji – „13 lat dla Ludzi i Pamięci – Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna 2010-2023” pod redakcją Małgorzaty i Romana Zwiercan.

31 sierpnia 2023

Plac Wolnej Polski/ Al. Piłsudskiego vis a vis UM Gdynia, Pomnik Ofiar Grudnia

10:00 – Złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Grudnia

Darczyńca obchodów Obchodów 43 rocznicy zakończenia strajków 1980 r. i podpisania Porozumień Sierpniowych:

Współorganizator Obchodów 43 rocznicy zakończenia strajków 1980 r. i podpisania Porozumień Sierpniowych

Publikację „Ludzie sierpnia ’80 w Gdyni” tom XI dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.