8 kwietnia w Gdańsku, tablica poświęcona Ani Walentynowicz

8 kwietnia w Gdańsku, tablica poświęcona Ani Walentynowicz

Miasto Gdańsk postanowiło coś zrobić w celu upamiętnienia Anny Walentynowicz. 
8 kwietnia o godz. 16-tej zostanie odsłonięta tablica wmurowana w budynek gdzie mieszkała Ania, upamientniająca Jej osobę i działalność. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do Gdańska, na Grunwaldzką 49. Powyższa informacja został opracowana na podstawie maila, którego otrzymaliśmy od Piotra, wnuka Ani Walentynowicz.: 

„Piszę do Pana aby poinformować że Miasto Gdańsk nareszcie postanowiło coś zrobić w celu upamiętnienia naszej kochanej Babci. 
8 kwietnia o godz. 16-tej mają odsłonić tablice wmurowaną w budynek gdzie mieszkała Babcia , upamientniającą Jej osobę i działalność. 
Jeżeli będzie istniała możliwość i potrzeba uczestniczenia w tym wydarzeniu zapraszam Pana i znajomych bardzo serdecznie na Grunwaldzką 49. 
Będzie to bardzo krótka uroczystość ( nie tak jak w gdyni ) gdyż o 16.30 ta sama delegacja ma odsłaniać tablice w domu Ś.P. Rybickiego (…) 
Wyrazy najgłębszego Szacunku Piotr Walentynowicz” 

Nie zostaje nam nic innego, jak dołączyć się do zaproszenia Piotra.

Uroczystość odbyła się zgodnie z planem. 
Była bardzo skromna. Przybył tylko jeden poczet sztandarowy. 
Obecnych przywitał gospodarz, prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. Po nim, przybyłym podziękował w imieniu rodziny, Piotr Walentynowicz, wnuk Ani. Następnie kilka słów o Annie powiedział przewodniczący rady miasta i zgromadzeni odmówili krótką modlitwę.
Grupę Zakładową Solidarności Walczącej z Gdyńskiej stoczni im. Komuny Paryskiej reprezentował Edward Frankiewicz opiekujący się sztandarem Grupy SW SKP, do którego powstania w grudniu 2010 roku przyczyniliśmy