Gdyńska premiera książki "Twierdza"

archiwum » archiwum 2014


        9 czerwca 2014 w Muzeum Miasta Gdyni odbyła się gdyńska premiera książki "Twierdza - Solidarność Walcząca podziemna armia". W spotkaniu, które poprowadził Aleksander Gosk, poza autorem Igorem Janke wzięli udział Andrzej Kołodziej i Roman Zwiercan. Obecny również na spotkaniu Prezydent miasta Gdyni Wojciech Szczurek przywitał obecnych oraz podziękował autorowi za inicjatywę stworzenia publikacji, która odsłania kolejny fragment najnowszej historii, często pasjonującej. Książka napisana jest w sposób przystępny, ma formę reportażu i mimo, że traktuje o rzeczach poważnych, czyta się z przyjemnością. Zachęcamy wszystkich do jej przeczytania. Dostępna jest w księgarniach w całej Polsce. 

 

 

Galeria zdjęć

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony