Album „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” tom II

Album „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” tom II

Zgodnie z zapowiedzią przygotowujemy II tom albumu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni”  zawierający m.in.  pełne opracowanie słynnej „Poczty Strajkowej” sierpnia 80 działającej w czasie strajku w Stoczni Gdyńskiej, a przede wszystkim listę bohaterów tamtych dni, która jest otwarta i będzie stale uzupełniana, alfabetycznie.
Prezentacja publikacji przewidziana jest 29 sierpnia 2013 roku, podczas rozpoczynającej się  o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. uroczystości wręczenia honorowego odznaczenia „Bohaterom Sierpnia ’80 Gdynia” ustanowionego przez Prezydenta Miasta Gdyni.

Album „Ludzie Sierpnia 80′ w Gdyni tom II”

Album „Ludzie Sierpnia 80′ w Gdyni tom II”

14 sierpnia 2013 roku, w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Gdyni, odbyła się prezentacja 2 tomu albumu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” dla przedstawicieli mediów. 2 tom albumu jest wspólnym dziełem Andzreja Kołodzieja, Danuty Sadowskiej, Romana Zwiercana i Michała Gucia, który opracował rozdział poświęcony „Poczcie strajkowej”. Publikacja powstała dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury i Urzędu Miasta w Gdyni. Podczas spotkania zapowiedziano przedstawienie albumu podczas uroczystości wręczenia honorowych odznaczeń bohaterom strajków sierpniowych, za odwagę walki o godność i wolność w sierpniu 1980 roku. Uroczystość zaplanowana została na 29 sierpnia 2013 o godzinie 18 w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Celem prezentacji w gronie przedstawicieli mediów było wzbudzenie zainteresowania i zapewnienia obecności jak największej liczby osób podczas promocji 29 sierpnia. Cel został osiągnięty a informacja o planowanej uroczystości szeroko rozpowszechniona.