Obchody 31 rocznicy powstania Solidarności w Gdyni

O godzinie 9 rano, złożeniem kwiatów pod pomnikiem Ofiar Grudnia przy stoczni Gdynia, rozpoczęły się Gdyńskie obchody rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

Poczet sztandarowy Solidarności Walczącej poprowadził Edek Frankiewicz.

Kwiaty w imieniu naszej fundacji złożyli m.in. Andrzej Kołodziej i Małgorzata Zwiercan.

W imieniu SW Mazowsze, kwiaty złożył Jacek Sarnecki z małżonką.

Po złożeniu kwiatów delegacje udały się na pomost nad torami Szybkiej Kolei Miejskiej, gdzie prezydent miasta Gdyni Wojciech Szczurek, wspólnie z Andrzejem Kołodziejem – prezesem fundacji oraz Piotrem Dudą odsłonili naszą wystawę „Gdyńskie drogi do Niepodległości”.

Następnym punktem obchodów było złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Grudnia przy Urzędzie Miasta Gdyni.

Prezydent miasta Wojciech Szczurek przypomniał idee Sierpnia podkreślając znaczenie Ofiar Grudnia 1970 roku dla budzenia świadomości, która umożliwiła powstanie Solidarności.

Kwiaty w naszym imieniu złożył Andrzej Kołodziej z Małgosią Zwiercan i Ludwiką Ogorzelec.