Podsumowanie aktywności informacyjno szkoleniowej w ramach budowania kapitału społecznego

Ostatnie miesiące to nawał pracy nie tylko związanej z przygotowywaniem i organizacją wydarzeń historycznych.
W listopadzie i grudniu zorganizowaliśmy kilkanaście kolejnych spotkań w trakcie których zaprezentowaliśmy osiągnięcia fundacji oraz założenia przygotowywanych na połowę roku Kongresu i Forum.
Nasz przedstawiciel zbierał przy okazji informacje pozwalające na przygotowanie debat i zaproszenie ekspertów z dziedzin, które najżywiej interesują społeczności lokalne. Przy okazji rozmawiał o aktywizacji i problemach seniorów na obszarach wiejskich oraz możliwościach pozyskiwania funduszy na działalność.
Mamy nadzieję, że nawiązane więzi pozwolą nam zbudować stabilny zespół współpracujących z nami i wspierających nas organizacji a przede wszystkim ludzi.
Aktywność informacyjno szkoleniowa była możliwa dzięki dofinansowaniu jakie nasz wniosek „Przygotowanie Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna do utworzenia kapitału żelaznego” uzyskał z Narodowego Instytutu Wolności w programie PROO2a (Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030), „Kapitały żelazne – dotacje operacyjne na wsparcie budowania początkowych kapitałów żelaznych.”.