Pomnik „Bitwa pod Czarnem 1627” – uroczyste odsłonięcie.

Zapraszamy wszystkich Państwa na uroczyste odsłonięcie Pomnika – „Bitwa pod Czarnem 1627”.

Pomnika upamiętnia chwałę oręża polskiego, którą okryła się armia Rzeczypospolitej pod dowództwem hetmana Stanisława Koniecpolskiego w bitwie z wojskami szwedzkimi i niemieckimi najemnikami 12-17 kwietnia 1627 r. pod Czarnem (znanej również jako bitwa pod Hamersztynem).

Uroczystość rozpocznie się 14 października o godz. 12:00 mszą świętą w kościele pw. Wniebowstąpienia NMP w Czarnem przy ul. Kościelnej.

Po mszy uczestnicy przejdą pod pomnik przy ul. Młyńskiej, za mostem nad Czernicą.

Zarząd Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna
Michał Kanikuła, Andrzej Kołodziej, Roman Zwiercan

Więcej o projekcie mogą Państwo doczytać na naszej stronie aktualność z dnia 23 maja 2023 r. pt. Budowa pomnika – Bitwa pod Czarnem.

Budowa pomnika współfinansowana jest przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.