Uroczystość wręczenia honorowych odznaczeń bohaterom strajków

30 sierpnia o godzinie 16:45 w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., ul. Rotterdamska 9, Gdynia odbyła się uroczystość wręczenia honorowych odznaczeń bohaterom strajków sierpniowych organizowana przez  Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna oraz UM w Gdyni.

W tym roku kolejnych, ponad 30 osób zostało uhonorowanych podczas uroczystości. Łącznie od 20010 roku odznaczenie otrzymało 898 osób

Waldemar BORK
Bogusław BREJKO / BOREJKO ?
Ryszard DARMOCHWAŁ
Tadeusz WENT
Dariusz ZAJĄCZKOWSKI

—————————————–

Po wręczeniu odznaczeń, o godzienie 17:30 na dziedzińcu budynku Zarządu Portu spotkaliśmy się na „Strajkowej biesiadzie”,  podczas której uczestnicy otrzymali kolejny, IX tom albumu „Ludzie Sierpnia 80′ w Gdyni”. Autorami tegorocznej edycji publikacji Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna są Robert Chrzanowski i Małgorzata Sokołowska.