Oficjalne otwarcie ścieżki edukacyjnej Trzciano – Straszewo – Pułkowice

Kolejny projekt realizowany w ramach działań statutowych naszej fundacji przez Romana Zwiercana, wiceprezesa Fundacji został dzisiaj uroczyście otwarty. Efekty naszej pracy można oglądać w Trzcianie, Straszewie i Pułkowicach w gminie Ryjewo w powiecie kwidzyńskim.
Podczas uroczystości Małgorzata Zwiercan, Sekretarz Prezesa Rady Ministrów przekazała zebranym podziękowania od Premiera Mateusza Morawieckiego za upamiętnianie historii.
Przygotowana przez nas ścieżka edukacyjn Trzciano – Straszewo – Pułkowice ma 8 km długości. Upamiętnia zwycięstwo wojsk polskich nad wojskami szwedzkimi w bitwie pod Trzcianą, która odbyła się 27 czerwca 1629 r.
W uroczystości wziął udział Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, wójt gminy Ryjewo Sławomir Słupczyński oraz zaproszeni goście.

W ramach projektu wykonane zostały:

– 3 kioski mulimedialne, z własnym zasilaniem, monitorem, mikrokomputerem oraz wyposażeniem. W Trzcianie, Straszewie i Pułkowicach,
– 3 totemy z Godłem Plski z 1620 roku,
– 3 pulpity z opisem bitwy,
– 3 maszty z flagą polską,
– 3 zestawione łącza internetowe do obsługi kamer. W każdym kiosku zostały zainstalowane dwie kamery przesyłające i archiwizujące „niepożądane zdażenia” które stanowią element zabezpieczenia całej instalacji,
– 3 prezentacje. Filmy edukacyjne o długosci ok. 5,5 minuty każdy. Do każdego filmu trzeba było przygotować scenariusz oraz tekst dla lektora,
– Medal pamiatkowy „Tropiciel historii”,
– Przypinka „Śladami oręża polskiego”,
– Komiks „Bitwa Polaków ze Szwedami pod Trzcianą w 1629 roku”
– Zakładka do strony internetowej www.trzciano.fundacja-pih.info wraz z formularzem akceptującym i zliczającym rejestrujące się za pomocą QR kodów osoby