Podziękowanie od prezesa Stowarzyszenia Solidarność Walcząca Zbigniewa Jagiełło

Otrzymaliśmy list od Zbigniewa Jagiełło, prezesa Stowarzyszenia Solidarność Walcząca z wyrazami uznania za nasz wkład pracy przy budowie wystawy „Muzeum Solidarności Walczącej”.  Poniżej cały tekst:

Drodzy członkowie Stowarzyszenia Solidarność Walcząca

W dniu 22 maja dokonała się wielka rzecz dla pamięci SW!
Otwarliśmy stałą wystawę Solidarności Walczącej  w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ulicy Rakowieckiej 37 w Warszawie.

Dziękuję wszystkim za udział w uroczystym otwarciu i przepraszam za wszelkie niedogodności związane z restrykcjami sanitarnymi jak również warunkami pogodowymi.

Wielkie podziękowanie składam przede wszystkim Romkowi i Małgosi Zwiercan ! Bez Was Drodzy nie mieliśmy szans na powstanie naszego Muzeum.

Premier Mateusz Morawiecki odznaczył medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości zaangażowanych w tworzenie wystawy jak również ich wcześniejszą postawę w latach 80-tych. Są to: Renata Godlewska, Adam Kanikuła, Marta Mieczkowska, Bartłomiej Myszewski i Zuzanna Śmiegielska.
Odznaczenie otrzymał również nasz Wielki Przyjaciel Jacek Pawłowicz – dyrektor Muzeum.
Wiele innych osób przyczyniło się do powstania tego dzieła.
Dziękuję Jerzemu Kanikule, Hani Łukowskiej, Lutce Ogorzelec, Krzysztofowi Witczakowi, Mariuszowi Grabowskiemu, Jackowi Jaśkiewiczowi i wielu innym osobom za wsparcie, dary i pomoc.

Muzeum można też zwiedzać wirtualnie
Poniżej zamieszczamy aktualny link do wirtualnego spaceru.

Ekspozycja stała – Muzeum Solidarności Walczącej (matterport.com)

my.matterport.com/show/?m=nm7BwgKwFJB

Bardzo proszę przesyłajcie ten link wszystkim swoim znajomym, zamieszczajcie na portalach, w mediach społecznościowych, malujcie na murach 😉.

Zbigniew Jagiełło

W imieniu Zarządu