Wystawa „Muzeum Solidarności Walczącej” uroczyście otwarta

Wystawa „Muzeum Solidarności Walczącej” uroczyście otwarta

Po ponad pół roku intensywnej pracy zespołu kierowanego przez wiceprezesa naszej fundacji Romana Zwiercana, 22 maja 2021 roku otworzyliśmy z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego  stałą wystawę „Muzeum Solidarności Walczącej” w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszaawie przy ul. Rakowieckiej 37 pokazującą szeroki aspekt działania opozycji antykomunistycznej w PRL-u.

W 19 salach, dawnych celach aresztu, na łącznej powierzchni ponad 400 m2 pokazujemy szeroki aspekt działania opozycji antykomunistycznej w PRL-u. Wystawa ma formę multimedialną, można dzięki temu wejść w atmosferę panującej w podziemnej drukarni, podczas manifestacji czy w radiostacji nielegalnie nadającej zakazane informacje.

Archiwalne fotografie, książki, karty pocztowe, urządzenia drukarskie, nadajniki radiowe i sprzęt kontrwywiadowczy z okresu działalności Solidarności Walczącej można oglądać codziennie (poza poniedziałkiem) od godziny 9 do 16 a w soboty i niedziele od 10 do 18, w Warszawie w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37. 

Ze względu na ograniczenia obowiązujące placówki muzealne i dużą ilość chętnych należy wcześniej zgłosić termin przyjazdu do działu zbiorów Muzeum:

Zapisy:

tel. (22)54-79-610

        (22)54-79-607

e-mail:  edukacja@muzeumrakowiecka37.pl